Zdobení cukroví v DD

Velmi rády jsme vyhověly prosbě DD Roháčova a přišly jsme v počtu 3 ženy a 1 ženička (žákyně ZŠ s velkým zájmem o dobrovolničení, moc milá a šikovná) na společné zdobení vánočního cukroví.

Zatímco jsme čekaly, až k nám dorazí ten správný tuk do polevy, klienti už byli sice netrpěliví, ale při vínečku, vaječňáčku a kávičce jsme poslouchali vánoční melodie, které nám pouštěl pan Z coby „diskžokej“ (tuto dovednost ho naučila naše dobrovolnice L, která za ním pravidelně dochází a věnují se práci na PC), se to čekání dalo vydržet.

Cukroví napekly aktivizační pracovnice DD, my jsme linecké a banánky máčely v čokoládě a klienti zdobili oříšky a mandličkami. Samozřejmě jsme i ochutnali a musíme konstatovat, že se klienti mají na co těšit. Cukroví je dobré.

Svůj úkol jsme rychle splnili. Klienti se odebrali zase k sobě domů a my jsme si ještě s aktivizační pracovnicí a sociálním pracovníkem domluvili další spolupráci. Pomáhat při chystání občerstvení, péct připravovat chlebíčky, v tom se Jana s Janou cítí dobře a Majda jim pomůže coby servírka při oslavách jubilantů toho kterého měsíce a v kavárničce, která v DD otvírá jednou za dva týdny.

V DD nám bylo, jako vždy, moc příjemně.

KatkaK

 

fotky ZDE